Gdzie pojechać na naukę angielskiego?

Londyn chicago manchester

Język angielski

W naszej, euroatlantyckiej części świata rolę i funkcję języka o statusie międzynarodowym bez cienia wątpliwości pełni język angielski. W Polsce języka angielskiego wszyscy uczą się przez cały cykl systemu edukacji – od szkoły podstawowej aż po uniwersytet. Niektórzy nawet swoją naukę angielskiego zaczynają już w przedszkolu. Poza państwowymi placówkami edukacyjnymi dla wszystkich osób chcących rozwijać swoje zdolności językowe funkcjonują liczne dodatkowe kursy, szkoły, czy obozy językowe. Niewątpliwe jednak jedną z najlepszych metod na szybkie zdobycie kompleksowej wiedzy i umiejętności praktycznego posługiwania się językiem obcym na wysokim poziomie jest nauka języka obcego za granicą. Wynika to z tego prostego faktu, iż w Anglii, czy Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej języka angielskiego musimy używać prawie cały czas, czy nam się to podoba, czy też nie. Z tego powodu cały dzień jest jedną wielką lekcją języka, a my doskonalimy, utrwalamy i szlifujemy swoją wiedzę w zastraszającym tempie. Powstaje jednak pytanie – gdzie najlepiej udać się, by zmaksymalizować efekty nauki? Co będzie najlepszym wyborem? Anglia, USA, czy Kanada? Londyn, Manchester, czy Chicago? Oto jest pytanie.

Przełamanie bariery językowej

Generalnie rzecz biorąc to w jakie miejsce i do jakiego państwa udamy się na naukę języka obcego ma znaczenie w zasadzie drugorzędne. Najważniejsze jest bowiem to, aby języka obcego przez cały czas używać, a zatem, żeby cały nasz dzień był jedną wielką lekcją angielskiego, podczas której poznajemy nowe słowa i doskonalimy nasze zdolności komunikacyjne. Co więcej, osoby które za granicą poznawały słownictwo i zdobywały nowe umiejętności pamiętają je o wiele dłużej. Wynika to z faktu, iż nieustannie musiały używać nowych słów i konstrukcji zdań, a co za tym idzie nieustannie je powtarzały i utrwalały. A jak wiadomo powtarzanie jest matką wiedzy. To właśnie możliwość poszerzenie wiedzy, zdobycia praktycznych doświadczeń i przełamywanie własnych barier językowych jest absolutnie najważniejsze i priorytetowe. Miejsce, w którym to robimy ma całkowicie drugorzędną rolę.

Wersje języka angielskiego

Naturalnie istnieją pewne różnice pomiędzy brytyjską, a północnoamerykańską wersją języka angielskiego. Nie są one może kolosalne, a co za tym idzie Anglik nie będzie mieć problemów ze zrozumieniem Amerykanina i odwrotnie, jednak obiektywnie rzecz biorąc pewne różnice istnieją np. w kwestii słówek, czy rozkładania akcentów. Miejsce nauki możemy dobrać biorąc pod uwagę nasze przewidywania co do własnego wykorzystywania języka obcego. Jeżeli przewidujemy, iż w przyszłości będziemy mieć kontakty przede wszystkim z Brytyjczykami i rodowitymi Anglikami, wówczas niech celem podróży będzie Wielka Brytania. Jeżeli przewidujemy zaś, że kontakty będziemy mieć przede wszystkim z Amerykanami – w takim wypadku wybierzmy się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Akcent języka angielskiego

Warto również pamiętać, w kwestii wspomnianego akcentu, iż akcent angielski jest bardziej „czysty” od amerykańskiego. Co za tym idzie, lepszy akcent zdobędziemy w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu będzie nam się łatwiej dogadać z obcokrajowcami.

Biura podróży z Bielska-Białej oferują podróże do wszystkich miast wymienionych w tym artykule. Wybór między Londynem, Manchesterem, czy Chicago jest kwestią gustu, preferencji osobistej i niewątpliwie zasobnością portfela. Nie mniej w każdym z tych miast możemy podszkolić praktyczną naukę języka angielskiego.

Komentowanie jest wyłączone